The facts of life

Autor: Veronika Cimenci | 14.7.2014 o 15:16 | Karma článku: 4,51 | Prečítané:  591x

Toto je text 10-rocneho dievcata z velkeho mesta (populacne 3xvacsieho ako Slovensko). Mozno mu chyba forma, ale pisatelka si velmi priala podelit sa o obsah. Ostatne je v rukach citatelov. Ospravedlnujem sa za male odchylky medzi slovenskou a anglickou verziou. This is a text of 10-years old girl from a big city (population 3x bigger than Slovakia). Maybe it misses form but the writer wished to share it very much. All others is in the hands of readers. I apologize for small differences between Slovak and Englich version.

Mnoho detí má zlomené srdcia. Sú nevinné deti, ktoré zostali bez mamy alebo otca. Nie každé dieťa je šťastné. Môžu byť dobré alebo zlé, ale v srdci každého dieťaťa je nejaká bolesť. Najsmutnejšie v živote detí sú hádky a nadávky medzi rodičmi, a ony o nich nemôžu nikdy nikomu povedať. Deti ukrývajú toto trápenie vo svojich srdciach. Poznám také prípady, aj keď som to sama nezažila, viem, že si navzájom rozumejú, špeciálne brat a sestra.

My sme deti a vieme pochopiť iné deti. Aspoň tie medzi 0 a 15 ročné. V 15 rokoch a neskôr začína internet, čety alebo e-maily a priateľstvá. Mladšie deti sa s nimi nemôžu o nič podeliť, pretože 16-17 roční nepočúvajú a len sa z nich smejú. Detstvo nekončí v 18-tich. Detstvo končí, keď začne posadnutosť internetom, to je realita.

Dospelí sú k tejto skutočnosti ľahostajní. Hovoria: “Nechoď von, zostaň doma.” Myslia si, že internet je bezpečné miesto. Ale ulica je bezpečnejšia než internet. Na internete je hrozba, nebezpečenstvo, znásilňovanie.. Deti niekedy hrajú hry a druhá “strana” im povie: “Vyhral si, poď si po svoje peniaze..” A ony idú, ale výsledkom môže byť dokonca smrť. Vo všeobecnosti, na webe môžu nájsť zlých ľudí. A deti si nezaslúžia taký život. Nikdy. Ak deti urobia niečo zlé, je to len kvôli nevedomosti, deti nikdy nechcú spôsobiť zámerné zlo.

Postarajte sa o vaše deti, postarajte sa o nás..

 

A lot of children have broken hearts. There are innocent children who stayed without mom or dad. Not every child is happy. They can be good or bad but in every child´s heart there is some pain. The biggest sadness in children´s life are arguments and abuse between parents, and they can never tell anybody about it. Children are hiding that suffering in their hearts. I know such cases, even if I have not lived them, I know how they understand each other, especially brother and sister.

We are children and we can understand other children. At least those between 0 and 15 years old. At 15 and older, internet starts, chats or e-mails and friendship. Younger children cannot share with them anything, because 16-17 years old ones do not listen and just laugh at them. Childhood does not end at 18. Childhood ends when internet obsession starts, this is reality.

Adults are careless about this situation. They say: “Don´t go outside, stay at home.” They think internet is a safe place. But street is safer than internet. In the internet, there is menace, danger, rap.. Sometimes children are playing games and the other “side” tells them: “You won, come for your money..” And they go but result can be even death. In general, on the web they can find bad people. And children do not deserve such life. Never. If children do some badness, this is just due to lack of knowledge, children never want to cause intended badness.

Take care of your children, take care of us..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.


Už ste čítali?